O nás

Společnost Profimet s.r.o.  působí na českém trhu od roku 1999, kdy započala s velkoprodejem hliníkových polotovarů jako zástupce významného slovinského výrobce - firmy Impol.

Postupně získala na trhu ČR a SR významné postavení  díky nabídce kompletního sortimentu  hliníkových válcovaných, lisovaných, tažených a litých polotovarů, výhodným cenovým  a  dodacím podmínkám, standardní kvalitě a flexibilitě dodávek .  V průběhu následujících let  společnost rozšířila  svoji činnost i o prodej měděných, mosazných a bronzových polotovarů. Nově nabízíme i hliníkový sortiment profilů a doplňků pro solární panely.

V současné době máme dva vlastní velkokapacitní sklady v Jesenici u Prahy a v Poděbradech a také pobočku na Slovensku v Mostě pri Bratislave. V těchto skladech zajišťujeme mimo jiné konsignační skladování pro naše zákazníky.

Sklad v Jesenici u Prahy slouží také jako prodejna standardního zboží (více než 500 položek profilů, plechů a tyčí, které vedeme dlouhodobě skladem) a jehož prodej zajišťujeme nově také přes e-shop.

 
“Na konci 90. let jsem si začínal uvědomovat obrovský potenciál pro hliník v mnoha odvětvích a stát se zástupcem renomovaného slovinského výrobce pro český a slovenský trh mi dávalo ohromný smysl”.

ing. Vladimír Jalč  / majitel společnosti

Historie společnosti

1999
2004
2013
2020

1999 - Založení společnosti

Společnost Profimet s.r.o. byla založena v roce 1999 ing. Vladimírem Jalčem jako obchodní firma zabývající se prodejem neželezných polotovarů. Společnost se stala zástupcem slovinského výrobce hliníkových polotovarú, firmy Impol d.o.o. pro Českou a Slovenskou republiku. Během svých prvních let čítala společnost dva zaměstnance.

2004 - Otevření skladů a kanceláří v Dolních Jirčanech

Díky dynamickému rozvoji bylo potřeba také rozšířit a modernizovat zázemí společnosti. Společnost proto postavila vlastní skladové a kancelářské prostory v Dolních Jirčanech u Prahy.

2013 - Otevření skladového areálu v Poděbradech

Prosperující společnost otevírá další velké skladové a kancelářské prostory v Poděbradech. Profimet se řadí mezi top tři dodavatele hliníkových polotovarů v České republice a zaměstnává více než 15 profesionálů z oboru.

2020 - Spojení s partnerskou společností Aluplus a.s.

V roce 2020 se společnost Profimet s.r.o. spojila s partnerskou společností Aluplus a.s., která se věnovala maloobchodnímu prodeji hliníkových, měděných a mosazných polotovarů. Tímto krokem Profimet upevnil svou pozici na českém trhu a svým zákazníkům nově nabízí širší spektrum služeb a produktů pod jednou střechou.

Náš tým

Ing. Vladimír Jalč

Zakladatel a generální ředitel

Martin Svárovský

Manažer prodeje hliník- maloobchod

Ing. Tomáš Jirásek

Manažer prodeje hliník- velkoobchod

Tomáš Moravec

Manažer prodeje měď a mosaz

Věra Plavnická

Manažerka prodeje měď a mosaz Poděbrady

Jaroslav Ševčík

Jiří Petržíl

Manažer prodeje a vedoucí skladu Poděbrady